35 წლის ბიჭი უკვე ამ ბოლოხანს ყოველთვე ანტიბიოტიკს... | სინდრომი - მკურნალი.გე

რუბრიკები

ოჯახის მკურნალის ანონსი

თებერვალი 2019

კითხვა-პასუხი

0
უფასო კითხვა
0
ფასიანი კითხვა
კითხვა-პასუხი - სინდრომი

კატეგორია - სინდრომი

22-07-2015

-35 წლის ბიჭი უკვე ამ ბოლოხანს ყოველთვე ანტიბიოტიკს ღებულობს ექიმის დანიშნულებით ბრონხები უგიზიანდება და ნახველი უჩნდება. არც სიგარეტს ეწევა არც სვავს და არც სხვა რაიმე მავნე ჩვევებია..ასე ხშირად ამდენი ანტიბიოტიკი მიღებამ მეშენია რაიმე არ დაუზიანოს.ჩვენ ექიმმა მოსადზლიერებელი დაუნიშნა მაგრამ არ უშველა ისევ მალე დაჭირდა ანტიბიოტიკი. რა იწვევს ამას? და რა უნდა გავაკეთოთ?

პასუხი
-ანტიბიოტიკის "მოსაძლიერებლად" და ყოველთვიურად დანიშვნა, ჩვენების/დიაგნოზის გარეშე, დაუშვებელია;  რადგან სრულყოფილად არ ვიცნობ პაციენტის ანამნეზს, მსგავსი ჩივილის დროს რეკომედებულია ლარინგოლოგის ან პულმონოლოგის კონსულტაცია.
კომენტარები
დაამატეთ კომენტარი
მსგავსი კითხვები
დიეტოლოგია
ნაღვლის ბუშტის დაავადებებისას დიეტური კვება მედიკამენტურ მკურნალობასთან ერთად იწყება.
მაღალცხიმიანი და დაბალნახშირწყლოვანი დიეტა - LCHF: გახდომა სიამოვნებით - ეს დიეტა წვავს ცხიმებს.
ამერიკელმა მეცნიერმა და ექიმმა ბროდა ოტო ბარნსმა ენდოკრინოლოგიაში ჩატარებულ საინტერესო კვლევებზე დაყრდნობით აღმოაჩინა, რომ
არიზონის უნივერსიტეტის მეცნიერებმა გამოავლინეს ადამიანის ორგანიზმის საოცარი თავისებურება: თუ
როგორც გამოცემა Science Advances იუწყება, ნაგოის უნივერსიტეტის მეცნიერებმა, პროფესორ ტაკაო იასუის
პირველ რიგში აუცილებლად გაითვალისწინეთ, რომ ეს არ არის მხოლოდ კანის დაავადება, ეს არის რეაქცია რამე