, 7 წლის ბავშვს ქონდა ანტისტრეპტოლიზინი 1800, რის ... | ბავშვთა ინფექციები - მკურნალი.გე

რუბრიკები

ოჯახის მკურნალის ანონსი

აპრილი 2021

კითხვა-პასუხი

0
უფასო კითხვა
0
ფასიანი კითხვა
კითხვა-პასუხი - ბავშვთა ინფექციები
19-07-2018

გამარჯობა, 7 წლის ბავშვს ქონდა ანტისტრეპტოლიზინი 1800, რის შემდეგაც დაუნიშნეს ბენზილპენიცინილის 4 ნემსი, და ჩამოუვიდა 1300 მდე, ყელიც ცოტა ჩირქოვანია, ან შიძლება იყოს მიზეზი კარიესი?და კიდევ თუ შეიძლება ამ ნემსის გაკეთება?მადლობა

პასუხი
- ანტისტრეპტოლიზინის მატება იმაზე მიუთითებს, რომ თქვენს ბავშვს აქვს სტრეპოკოკული ინფექცია, რაც ქმნის რევმატზმის განვითრების საშიშროებას და აქედან გამომდინარე, რევმატიული კარდიტის, არტრიტის და მკურნალობის არჩტარების სემთხვევაში, გულის რევმატიული მანკის ჩმოყალიებების. ეს მედიკამეტი კი მას დაიცავს დაავადების განვითრებისგან.
კომენტარები
დაამატეთ კომენტარი
მსგავსი კითხვები
დიეტოლოგია
2020 წელს არაერთი კვლევა ჩატარდა და დადგინდა, რომ ზოგიერთი პრობიოტიკი, სასარგებლო ბაქტერია, ორგანიზმს წონის კლებაში ეხმარება.
მსოფლიო ჯანდაცვის ორგანიზაციის რეკომენდაციით, ადამიანმა თევზი კვირაში ორჯერ უნდა მიიღოს.
ონკოლოგებისათვის კარგად არის ცნობილი, რომ იმუნოთერაპიაზე შვეიცარიაში დიდ იმედებს ამყარებენ.
თუ მეხსიერების პრობლემები გაწუხებთ, გამოიყენეთ გინგკო ბილობა თქვენს სასარგებლოდ.
ძილი და მასთან დაკავშირებული პრობლემები მსოფლიო მოსახლეობის ძალიან დიდ ნაწილს აწუხებს.
+
გახდი რეკომენდებული ექიმი
თუ გსურთ ერთის გარდა რამოდენიმე კლინიკის მითითება დააწექით ღილაკს.
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად
+
გახდი რეკომენდებული კლინიკა
თუ გსურთ ერთის გარდა რამოდენიმე კლინიკის მითითება დააწექით ღილაკს.
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად
+
შეტყობინება წარმატებით გაიგზავნა !
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად