მყავს 5 წლის ბიჭი, რომელსაც აქვს ენაზე თეთრი ნადე... | სინდრომი - მკურნალი.გე

რუბრიკები

ოჯახის მკურნალის ანონსი

კითხვა-პასუხი

0
უფასო კითხვა
0
ფასიანი კითხვა
კითხვა-პასუხი - სინდრომი

კატეგორია - სინდრომი

10-06-2010

- მყავს 5 წლის ბიჭი, რომელსაც აქვს ენაზე თეთრი ნადები, რისი მანიშნებელია ეს? 3 თვეა ექიმის დანიშნულებით ვაძლევ ვანსეარს და სვამს ანტიჰისტამინს (თვეში ერთხელ ანტიჰისტამინს ვცვლით ხოლმე, პარლაზინი, ერიუსი და ა,შ,) შეიძლება რომ წამლებისგან იყოს ეს გამოწვეული? ამდენი ხანი ანტიჰისტამინის მიღება თუ ვნებს რაიმე ორგანოს?

პასუხი
- არ არის გამორიცხული ნადების არსებობა მართლაც რომელიმე პრეპარატის მიღებასთან იყოს დაკავშირებული. სამწუხაროდ, ალერგიის დროს არის სიტუაცია, როცა აუცილებელი ხდება ანტიალერგიული პრეპარატების ხანგრძლივი მიღება. სარგებლობა, რომელიც ამ შემთხვევაში პრეპარატს მოაქვს, გაცილებით აღემატება მის მიღებასთან დაკავშირებულ რისკს. აქვე უნდა აღვნიშნოთ, რომ მნიშვნელოვანი უარყოფითი ეფექტი ანტიალერგიული პრეპარატების მიღებას არ ახლავს.
კომენტარები
დაამატეთ კომენტარი
მსგავსი კითხვები
დიეტოლოგია
დაბერების კვალად, ადამიანის ორგანიზმში საჭმლის მომნელებელი ჯირკვლებისა და ნაწლავების ფუნქცია თანდათანობით ქვეითდება.
აკნეს განვითარებაზე მოქმედებს: გენეტიკურ განწყობა, ჰორმონული ცვლილებები, ბაქტერიების ჭარბი ზრდა,
ცნობილია, რომ სტრესის ფონზე ადამიანს შეიძლება შეუმცირდეს თმის რაოდენობა.
იმპლანტებზე საუბრისას, პირველ რიგში, ესთეტიკური მოტივაცია რომ გვახსენდება, გასაკვირი არ არის.
ნებისმიერ ქალს უჭირს იმასთან შეგუება, რომ, ადრე თუ გვიან, მის მომხიბვლელობას ასაკი თავის კვალს დააჩნევს.
კვებას უდიდესი მნიშვნელობა აქვს როგორც სიმსივნის აღმოცენების, ასევე მისი განვითარების პროფილაქტიკაში.
+
გახდი რეკომენდებული ექიმი
თუ გსურთ ერთის გარდა რამოდენიმე კლინიკის მითითება დააწექით ღილაკს.
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად
+
გახდი რეკომენდებული კლინიკა
თუ გსურთ ერთის გარდა რამოდენიმე კლინიკის მითითება დააწექით ღილაკს.
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად
+
შეტყობინება წარმატებით გაიგზავნა !
მკურნალის რედაქცია დაგიკავშირდებათ ტექნიკური დეტალების შესათანხმებლად