კითხვა-პასუხი - გასტროენტეროლოგია - მკურნალი.გე
რუბრიკები
ოჯახის მკურნალის ანონსი
აგვისტო 2018
კითხვა-პასუხი
0
უფასო კითხვა
0
ფასიანი კითხვა
კითხვა-პასუხი - გასტროენტეროლოგია
commerce
12-07-2018
გამარჯობა, მაინტერესებს ახასიათებს თუ არა მეტეორიზმს ჩასუნთქვის გაძნელება? შესაძლოა თუ არა მეტეორიზმის გამწვავება გამოწვეული იყოს ჰორმონალური კონტრაცეპტივების ან რკინის პრეპარატების მიღების შემდეგ? რით შემიძლია აღმოვფხვრა ეს პრობლემა?
პასუხი
- კონტრეცეპტივებიც და რკინის პრეპარატებიც შეიძლება იწვევდეს მეტეორიზმისთვის მახასიათებელ ჩივილებს, ორივე ამ ჯგუფის პრეპარატს აქვს გვერდითი მოვლენის სახით მეტეორიზმი. თუ დიდი რაოდენობით გროვდება გაზები ნაწლავებში, გაბერილი ნაწლავები შეიძლება აწვებოდეს დიაფრაგმას და ეს შესაბამისად აძნელებს ჩასუნთქვასაც, უნდა მიიღოთ ნახშირი ან ამ ჯგუფის სხვა პრეპარატები.
კომენტარები
დაამატეთ კომენტარი
მსგავსი კითხვები
24 სექტემბერი 2018
კვლევების შედეგად, სამყარომ საკვებ პლასტიკში არსებული ბისფენოლ А (ВРА)-ს მავნე თვისებებზე შეიტყო.
24 სექტემბერი 2018
D ვიტამინი გვეხმარება ძვლების სიმტკიცის შენარჩუნებაში, თუმცა სპეციალისტები მოგვიწოდებენ
ორგანიზმიდან მავნე ნივთიერებების, ტოქსინებისა და წიდების გამოსადევნად, აგრეთვე - სასიცოცხლო ძალთა
ცნობილია, რომ დაბინძურებული ჰაერი სიცოცხლის წლებს გვართმევს. მეცნიერებმა დათვალეს, რამდენად
ისრაელის ბენ-გურიონის უნივერსიტეტის მეცნიერებმა ოსტეოპოროზის საწინააღმდეგო ახალი საშუალება